От преданията и писанията на търговци и пътешественици, ДЪРЖАВАТА БЪЛГАРИЯ/ИДЕЛ/СЪЩЕСТВУВА ОТ ОКОЛО 35 000 ГОДИНИ!!!!!!!!!

Огромният български ареал (на север до Сибир, на юг до Северна Африка, на изток до Япония и на запад до Испания) винаги е представлявал шагренова кожа от малки полунезависими владения, дори недържавици, подчинени ако не на кана, то равностоен по мощ владетел!

Историческите доказателства и остатъци, маркиращи огромния ареал, в който се е разпростирала великата Голяма България.
Материалните и писмените доказателства за преоткриване на това величие чакат своите откриватели!

Ако нямате някакви пречки да се поровите в пекинската градска библиотека, за да се запознаете с копия от невероятно добре запазени древни манускрипти, описващи събития преди хилядолетия, няма как да не бъдете смаяни от срещите с историята!

Заинтересованите читатели /а такива за последното десетилетие и на пръстите на една ръка стигат при преброяване/ разбират от най-непретенциозен текст в превод, че около век преди Христа в северните провинции на днешен Китай са съществували поне…”ТРИ СИЛНИ ПРАБЪЛГАРСКИ ЦАРСТВА, известни с наименованията Хуцзе, Цзянкун и Динлин”.
Йероглифите на някой си Бан Хаун твърдят, че:

…”поради техните атаки е изградена Великата Китайска стена…”

Тя обаче, май е започната на места от самите българи.Защото някои от кулите са обърнати с бойниците си към вътрешността на Китай…

От друг манускрипт пък се разбира, че „династия Хуцзе произлиза от българския аристократичен клан Вокил, а от Дин лин - великият род Дуло”.
В пустинята Таклакаман, в подножието на планината Тян Шай в Китай са открити над 100 запазени мумии на прабългари, наричани Таримските мумии от Синцзян, датиращи на над 4 000 години, които са неоспоримо доказателство, че ТАМ Е ИМАЛО БЪЛГАРСКИ ДЪРЖАВИ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

…В историческите анали остава твърдението, че на територията на днешна Корея са съществували ЧЕТИРИ ПРАБЪЛГАРСКИ ВЛАДЕНИЯ - Сила, Когурьо, Бегчерай (Бакирай или Бакхара) и Кая.
В историческите предания и манускрипти на сегашната държава на изгряващото слънце преди 3 500 години ПРАБЪЛГАРИТЕ от Бекче успяват да завладеят японските острови.

Те изтласкват коренните жители Аину или Емиши на север.

Именно те - ПРАБЪЛГАРИТЕ от Бекче, създават великата японска империя Ямато…!!!!!!!!!!!!!!!

Заради огромната човешка мощ и повелите на великите български канове древната българска империя е оставила трудно заличими от времето белези и следи навсякъде по Евразия.

А и онова което познаваме, съвсем не е малко. Но едва ли е всичко.

Източник: Галина Казанджиева, Facebook