Борусия Дортмунд постигна седмата си победа в Бундеслигата, след като в двубой от 10-ия кръг разгроми гостуващия отбор на Аугсбург с 5:1. Двубоят на „Сигнал Идуна Парк“ се превърна в истински рецитал на двете звезди на „жълто-черните“ Пиер-Емерик Обамеянг и Марко Ройс, които реализираха и петте попадения в двубоя. Габонецът се отчете с хеттрик, с който изравни Роберт Левандовски в голмайсторската листа на Бундеслигата. Ройс пък добави два гола. Резултатът бе открит в 18-ата минута, когато Гюндоган подаде перфектно към Обамеянг, който засече в опразнената врата. 3 минути по-късно отлична акция отляво на Кагава завърши с пас към Ройс, който засече перфектно за 2:0. В 33-ата минута интригата сякаш приключи след втори гол на Ройс, който се възползва от брилянтна асистенция с пета на Кагава. В началото на втората част Раул Бобадия върна един гол, след като засече с глава центриране на Тимо Вернер от фаул. 5 минути преди края на мача опит за изстрел на Адриан Рамос се получи като пас за Обамеянг, който внимаваше и с шпагат засече за 4:0. Отново той оформи крайното 5:0, а с това и своя хеттрик в добавеното време на мача след поредната асистенция на Кагава. В класирането Борусия е на второ място с 23 точки, а Аугсбург продължава да заема последната 18-а позиция с едва 5 точки.