Попадения на Алекс Овечкин и Майк Ричардс в рамките на 26 секунди в средата на третата част донесоха четвъртия пореден и общо 44-ти успех на Вашингтон от началото на сезона в НХЛ. Столичани се наложиха с 3:2 над гостуващия Аризона и имат вече 92 точки в актива си - 11 повече от който и да било друг тим в Лигата. За Овечкин това бе гол номер 39 през сезона, докато за Ричардс попадението е първо от януари 2015 година, когато все още носеше екипа на Лос Анджелис Кингс. Другият гол за Вашингтон бе дело на руския национал Евгени Кузнецов, който изравни за 1:1 в седмата минута на втората част. Малко преди това Кевин Конаутън бе дал аванс на Аризона, а крайтоното 2:3 бе оформено от съотборника му Конър Мърфи. В най-резултатния мач от тази нощ Кълъмбъс спечели като гост в Бостън с 6:4. Решителен за изхода на двубоя се оказа вторият период, който бе спечелен от гостите с 3:1. Два гола за Кълъмбъс реализира Буун Дженър, а по един добавиха Уилям Карлсон, Скот Хартнел, Брендън Саад и Далтън Прут. За Бостън Луи Ериксон и Мат Белески се разписаха по два пъти. С победата Кълъмбъс се изравни с Бъфало на 14-тото място в Източната конференция, но е само с теоретични шансове за класиране за плейофите. Бостън пък запазва аванса си от точка пред Детройт за третото място в Атлантическата дивизия. Сан Хосе постигна 21-ва победа като гост през този сезон, след като победи Сейнт Луис с 6:3. Томаш Хертл, Логан Кутур и ветеранът Джо Торнтън отбелязаха по две попадения за "акулите", докато за Сейнт Луис точни бяха Дейвид Бакес, Владимир Тарасенко и Джей Боумистър. Единственият друг тим в НХЛ с толкова победи като гост, колкото има и Сан Хосе, е водачът Вашингтон. За разлика от столичани, които имат 92 точки обаче, Сан Хосе е с едва 69 заради слабото си представяне като домакин и едва 11-те домакински успеха. В последния мач от тази нощ Монреал отстъпи у дома пред Нешвил с 1:2 след изпълнение на дузпи. Крейг Смит вкара единственото попадение при наказателните удари за гостите. Головете през редовните 60 минути паднаха още в първата третина и бяха дело на Виктор Арвидсон за Нешвил и Брендън Галахър за Монреал. /БТА Свали си приложението на Gong.bg – за ANDROID – за iOS Коментирай