Два нови паркинга за общо 75 места, от които 4 за хора с увреждания и 2 за мотористи, откриха зам.-кметът по транспорт Златин Велев и кметът на район „Централен“ Георги Стаменов.
Паркингите се намират в междублоковото пространство, заключено между бул. „Шести септември“, ул. „Чаталджа“ и ул. „Ген. Данаил Николаев“.
На мястото преди е имало 20 метални гаражи, които са премахнати доброволно от собствениците, и там вече има 36 места.
195 000 лв. с ДДС са вложени за строежа на паркинга, включващ полагането на асфалт, изграждането на нови тротоари и бордюри, дъждовна канализация и дъждоприемни шахти. Част от парите са за облагородяването на зелената площ и зона за почивка пред блок 124. Поставено е и ново LED-осветление.
Цялото облагородено пространство е 5 дка, а парите са осигурени от Голяма община по наш проект, уточни кметът на района Георги Стаменов.
„Ако има желаещи, местата ще се отдават под наем срещу 15 лева месечно. Те ще се ползват само от живущите в съседните блокове. На наетата площ може да се постави скоба, която струва 100-тина лева“, уточни районният кмет.
След прерязването на лентата, зам.-кметът Златин Велев и Георги Стаменов посадиха и 2 фиданки еводия (корейска акация) в зелената площ.
Прочетете още
- 15:11 Пазарджиклия заседна на пясъка на плаж в Халкидики, дърпаха го с багер СНИМКИ
- 19:01 Нова звезда на винената карта на България: Семейна изба печели отличие след отличие
- 17:13 Загиналата на пешеходната пътека във Велико Търново е съпруга на известен художник
- 17:00 Русинова: Докато държавата работи до 17:30 ч., камионите убиват денонощно