Не съм в конфликт на интереси, тъй като никога фирмата, на която съм бил собственост, не са работили на обекти, свързани с агенцията. Това заяви пред Би Ти Ви новият председател на Агенция "Пътна инфраструктура" инж. Светослав Глосов.
"Сега фирмата ми управляват сина ми и дъщеря ми", коментира той и добави: "Подал съм декларация за конфликт на интереси при встъпването ми в длъжност в Управителния съвет."
"Убедих предишния шеф г-н Дончо Атанасов да остане член в Управителния съвет на Агенция "Пътна инфраструктура", добави Светослав Глосов.
"В момента се работи по два от лотовете на магистрала "Хемус". Очакванията са, че тези лотове ще са готови 5-6 месеца преди края на сроковете. 2024 е програмата на правителството да бъде завършена магистрала "Хемус"", коментира шефът на АПИ.
"От 1 януари трябва да бъде въведена електронната винетка. Това важи за автомобилите. От средата на 2019 година трябва да започне работа и тол системата за автомобили над 12 тона", заключи той.
Прочетете още
- 23:51 Военен от Карлово подгони с бухалка дете, тормозило неговото ВИДЕО
- 21:00 Това не е от земетресение: Сушата остави дълбоки рани в части от страната ВИДЕО
- 19:13 Таксиметров „бързак" с рязък завой – катастрофа и един голям въпрос: кой ни вози? ВИДЕО
- 22:00 Медицински сестри предават на живо в TikTok, докато пациенти са на ръба