Бъдещето на мигрантския натиск към Европа е много комплексен въпрос, на който много трудно може да бъде даден ясен отговор. Винаги трябва да се разглеждат няколко опции, а не само една.
Това каза в ефира на Bloomberg TV Bulgaria директорът на международната неправителствена организация ACAPS (Assessment Capacities Project) Ларс Петер Нисен.
Въпреки това, посочи Нисен, няма особени изгледи мигрантския поток от Близкия Изток в посока Европа да намалее.
Причините
Една от тях се крие в това, че няма почти никакво развитие на ситуацията около източния мигрантски маршрут през Турция и Гърция. Няма и ясен отговор от никого как проблемите могат да бъдат решени. Следователно е слабо вероятно сегашното статукво да се промени, смята събеседника в предаването.
Защо ситуацията в Сирия може да ескалира въпреки очертаващата се гибел на ИДИЛ?
В разговора бяха обсъдени и изгледите за разрешаване на хуманитарните кризи в страни като Сирия, Ирак, Афганистан, Йемен и Венецуела.
Вижте повече във видеото
Прочетете още
- 15:11 Пазарджиклия заседна на пясъка на плаж в Халкидики, дърпаха го с багер СНИМКИ
- 19:01 Нова звезда на винената карта на България: Семейна изба печели отличие след отличие
- 17:13 Загиналата на пешеходната пътека във Велико Търново е съпруга на известен художник
- 17:00 Русинова: Докато държавата работи до 17:30 ч., камионите убиват денонощно