Болниците, за които се говори, че се слели, все още не са. В момента има едно юридическо дружество, като при него всичко е пожелателно. Осем от тези девет болници нямат и една стотинка задължения. Това заяви проф. Генчо Начев, изпълнителен директор на болница "Света Екатерина" по темата за вота на недоверие в сектор здравеопазване."Не може да очакваме, че в един чувствителен сектор, какъвто е здравеопазването, промените ще се правят с магическа пръчка. В момента се правят първите стъпки за овладяване на хаоса в сектора. За мен вотът на недоверие е абсолютно неоснователен", коментира той.
"Здравната карта е абсолютно задължителна, този документ е много важен и ние трябваше преди 10 години да я въведем. Ако някой е против здравната карта, значи той има някакви финансови интереси в здравеопазването", допълни професорът.
Прочетете още
- 09:00 Нова мода в паркирането! Няма да повярвате какво пази паркомясто в Плевен
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 10:00 Пиян без книжка, заплахи и спор в мрежата: Герой ли е този полицай?*
- 11:03 Гръмнала гума, човешки жест и вечният спор: Трябва ли всеки да умее да сменя гума