Собствениците на склада на ул. "Одрин" 8 са извършили монтаж на информационно пано, съдържащо карта на Историческата зона "Филипопол-Тримонциум-Пловдив" и текст, адресиран към пловдичани, установиха представители на Обществения съвет за култура и културно наследство. От паното те твърдят, че тютюневият склад НЕ Е ЧАСТ от групов паметник на културата, а само попада в зона на паметници. В подкрепа на това твърдение, на картата е обозначено петно, което е извън зоната на групов паметник зона 'Д' -„Система от улични ансамбли по ул."Иван Вазов" и ул."Цанко Дюстабанов“ и за което се твърди, че е мястото на разрушения тютюнев склад. При внимателно разглеждане на картата от арх. Петкана Бакалова, арх. Петър Петров, арх. Христо Гинев и инженер-конструктор бе установено, че е указан друг обект, а не разрушеният тютюнев склад. В действителност складът попада в зоната "Групов паметник на културата" и е под защитата на Закона за културното наследство.
Инвеститорите, които искат да стоят 17-етажен хотел в защитената зона, за пореден път се опитват да докажат, че събореният склад не е ценен и не са нарушили правилата, въпреки ясната позиция и извадените документи от Министерство на културатаСъвсем отделен и Националния институт за недвижимо културно наследство. Преди десетина дни те пуснаха до медиите и списък с обекти - складове, които по думите им също са съборени или претърпяли трансформация. Оказа се, че сред изредените сгради няма нито една културна ценност, която да подлежи на защита.
Тогава архитектите с дългогодишен стаж в НИНКН отправиха питане към собствениците защо чистят имиджа си с некоректни данни и по този начин изместват вниманието на обществото от факта, че са бутнали склад, който е защитен от закона.