Еспаньол се класира драматично за осминафиналите за Купата на краля. Каталунският тим победи Леванте с 2:1 в реванша и след 1:1 в първата среща продължава напред в турнира. Успешен дебют начело на домакините направи Константин Гълка. Румънецът пое поста на 14 декември, след като смени Серхио Гонзалес.

Верза откри за гостите още в 8-ата минута, обаче Бургуи изравни след четвърт час игра. Фелипе Кайседо направи обрата пълен с гола си в 52-ата минута.

В друга среща от тази фаза на надпреварата Севиля удари Логронес с 2:0. Разписаха се Чиро Имобиле (15) и Хосе Антонио Рейес (40). Домакините завършиха срещата с 10 души, след като Висенте Ибора получи червен картон в 83-ата минута. В първата среща севилци се бяха наложили с 3:0 при визитата си.