Борусия Мьонхенгладбах продължи великолепната си победна серия под ръководството на иначе временния старши треньор Андре Шуберт. В последен мач от 10-ия кръг на Бундеслигата Борусия победи Шалке с 3:1 и по този начин записа петата си поредна победа с Шуберт. Сезонът на Гладбах започна кошмарно с пет поредни загуби, но след уволнението на Люсиен Фавър и спечелените 15 точки с Шуберт начело, отборът се изкачи до седмото място в класирането, а треньорът е на път да си заслужи и оставането начело на Борусия. В двубоя срещу Шалке, тимът от Мьонхенгладбах бе по-добрият на терена и заслужено стигна до успеха. Резултатът бе открит от Ларс Щиндъл след спорна дузпа в 32-ата минута. Ралф Ферман спаси удара от бялата точка на Щиндъл, който обаче при добавката реализира с глава. Противно на логиката, в самия край на първото полувреме „кралскосините“ изравниха. След центриране от корнер и избита топка, Лерой Сане върна към наказателното поле, където при опита си да избие, Андреас Кристенсен вкара топката в собствената си врата за 1:1. Борусия продължи да бъде по-добрият отбор на терена и в 70-а минута заслужено поведе чрез Рафаел, който изпълни перфектно пряк свободен удар от границата на наказателното поле. Точка на спора сложи Юлиан Корб в 84-ата минута с първия си гол в Бундеслигата. Корб получи пас отдясно от Рафаел и с удар от малък ъгъл вкара за 3:1. В класирането Шалке остава на трето място с 19 точки, а Гладбах е седми с 15.