Видеозапис на част от лекция на Главния мюфтия и Председател на Главното духовно управление на мюсюлманите в Русия шейх ул ислам Талгат Сафа Таджудинз,касаеща произхода на Волго-уралските народи (татари и башкири) и отношението на ислямското духовенство в Русия по тази тема.
Главният мюфтия на Русия говори за подмяната на етнонима на волжските българи и тяхното обявяване за татари, въпреки, че точно те са задържали за известно време татаро-монголското нашествие към Рус и към цяла Европа. Той казва и, че „нашите предци, българите на Аспарух, и на Балканите се обединили със славяните и са образували държава през VII век“.„Даже Киев е създаден от българи и от славяни. До приемането на християнството, там е имало и български хан, и славянски княз“ - казва още Талгат Сафа Таджудинз.
Както и че: „Нашите православни братя наричат нашето отечество Свята Рус, и ние напълно се присъединяваме към това, защото Родината е свято понятие.И нейната основа е Киевска Рус, и в същото време и България (Волжска България – б.р.).Други държавни образувания по това време не е имало
Прочетете още
- 17:06 Отцепиха главната улица в Пловдив СНИМКИ
- 18:00 Кражба без капка съвест: Мъж обра баща с дете и тръгна да тегли пари СНИМКИ
- 19:15 Доброволци от "Браво Пловдив" ремонтираха компрометиран участък до кампуса на ПУ СНИМКИ
- 19:00 Такси блъсна дете в Русе и избяга – ММА боец заплаши с протести, ако шофьорът не бъде открит