В 13 часа Григор Димитров ще излезе на Централния корт в Стокхолм за своя четвъртфинален сблъсък срещу Кевин Андерсън. Двубоят можете да гледате онлайн на GONG PLAY, както и в ефира на DIEMA SPORT 2. Първи сет 7:6(3) Мачът започна очаквано с два експресни гейма за сервиращите. Григор  първи натисна съперника на негов сервис като в третия гейм поведе с 30:0, но Андерсън все пак спечели за 2:1. Южноафриканецът също демонстрира, че може да е опасен на подаването на българина като стигна до 30:30, но не и до точка за пробив. След нов лесен гейм за Андерсън, 48-ият в световната ранглиста постави под огромно напрежение Григор. Атакуваща игра от ретур и чести излизания на мрежата накараха Димитров да греши и в същото време да демонстрира изключителни умения, за да се измъкне от тежки ситуации. Андерсън стигна до първия брейкбол при 30:40, след което си осигури още един. Хасковлията все пак отрази опасността, а след два аса изравни за 3:3. Последваха четири по-лесни гейма за сервиращите преди Григор да си осигури лека надежда за пробив при 0:30 в подаването на съперника. Андерсън обаче заложи на мощния си сервис и не даде повече точки на българина. Димитров обаче на свой ред отговори с гейм на 0 и така всичко трябваше да се реши с тайбрек. А в него българинът бе просто перфектен - след агресивна игра от дъното на корта стигна до минипробив за 3:1. В същото време българинът бе безапелационен на свой сервис, а мощен ретур доведе до втори минипробив за 6:3, след което Григор затвори сета още с първия си сетбол. -- Вчера Гришо постигна категорична победа с 6:3, 6:2 над Юрген Зоп, а в битка за място в топ 4 на един от любимите си турнири ще срещне добре познат съперник.  До този момент Димитров и Андерсън имат 6 мача помежду си като предимството категорично е в полза на българина - 5:1 победи. Самият Григор обаче заяви, че тези статистики нямат никакво значение и е важно какво ще демонстрират двамата на корта. Андерсън не изживява най-добрия си сезон като контузии и непостоянна игра го смъкнаха до 48-ото място в ранглистата. В Стокхолм обаче южноафриканецът демонстрира добра игра като постигна победи над Маркос Багдатис и Райън Харисън. Коментирай