Уникална глупост сътворена от бразилския вратар на Ботев Пловдив Виктор Голас, донесе четвърта загуба на канарчетата от Славия през сезона. В 75-ата минута на мача Даниел Златков бе подпрян в гърба от нападател на белите и изрита топката към тъча. Вместо Голас да остави кълбото да излезе в странично хвърляне, той инстинктивно го посрещна с ръка и го прати в краката на Балджийски, който го простреля за 1:0. Преди да направи тази грешка Голас се бе намесил няколко пъти много добре и бе опазил вратата си суха при няколко много добри ситуации за домакините. Даниел Златков също има немалка вина за попадението, защото вместо да тръгне настрани с топката или да я прати към близкия тъч, той пробва да подава успоредно на наказателното поле на жълто-черните. Така пловдивчани, както уверено вървяха към 0:0, се оказаха догонващи в резултата. Веднага след гола Дани Златков бе заменен от отпадналия от титулярния състав в последния момент Наско Милев, но и това не донесе изравнителен гол за Ботев.