Най-добрият български тенисист Григор Димитров победи испанеца Николас Алмагро с 6:2, 6:4 и се класира за 1/4-финалите на силния турнир по тенис в шведската столица Стокхолм. Преди тази среща двамата се бяха изправяли един срещу друг два пъти досега. Испанецът взе победата при първата им среща на Australian Open 2012, но Димитров изравни резултата на Мастърса в Синсинати през 2013 година. Двубоят започна добре за българина, който спечели първия си сервис гейм, а след това направи пробив и го затвърди за 3:0. Последва размяна на сервис геймове до 5:2 в полза Гришо, който направи още един пробив и спечели първия сет с 6:2. През втората част двамата тенисисти сервираха по-впечатляващо и до 5:4 за Григор Димитров геймовете вървяха много бързо без шансове за пробив. Димитров натисна испанеца в правилния момент и при първия си мачбол успя да възползва, печелейки сета с 6:4. Следващият съперник на българина е миналогодишният шампион и поставен под номер 1 в схемата Томаш Бердих. Чехът елиминира по-рано днес германеца Александър Зверев с 6:3, 6:4. Срещата им ще бъде повторение на финалния сблъсък през 2014 година, когато хасковлията загуби със 7:5, 4:6, 4:6. Българинът обаче е победител в надпреварата през 2013 година. Двубоят с Бердих е в петък вечер и ще започне не преди 19:30 часа българско време.