Тенисист №1 на България Григор Димитров излиза днес за двубоя си от 2-ия кръг на „Мастърс 1000” турнира в Шанхай.  Българинът ще има за съперник квалификанта Вашек Поспишил (Канада). Двубоят е на корт „Union Pay 3” и започва около 11:30 часа. Първи сет: Поспишил започна първите два гейма с по-агресивна игра от Димитров, и след двойна грешка на българина в края на втория гейм , канадецът вече води с 2:0. Григор спечели само едно разиграване в третия гейм и така Поспишил увеличи разликата, но след това Димитров взе гейм на нула след страхотно сервиране от негова страна (1:3). Концентрацията помогна на Гришо да вземе да бързи гейма и резултатът вече е изравнен - 3:3. При 30-30 Поспишил стигна до геймбол и с добър сервис взе гейма. Григор успя да отвърне по подобаващ начин и отново стигна до равенството (4:4). Двамата играят равностойно. Григор имаше шанс да вземе и следващия гейм, но добра игра на канадеца обърна резултата и той пак поведе. Гришо обаче с бекхенд уинър стигна до 40-15, след което с излизане на мрежата стигна до 5:5. Два поредни гейма и сет за Поспишил (7:5). И двамата показаха агресивна игра, като Григор можеше да стигне до тайбрек, но при последното разиграване изкара бекхенд в аут. Втори сет: Поспишил започна добре втория сет, като не даде точка на Григор, но българина отвърна по същия начин и изравни (1:1). Канадецът грабна следващия гейм със страхотно сервиране. Димитров можеше да вземе гейм на нула, но заради двойна грешка завърши с 40:15 (2:2). Квалификантът продължи с добро сервиране, което му осигури ново повеждане в резултата, но след старт с двойна грешка, Гришо се стегна и отново го догони (3:3). Давамата продължават да си разменят геймове (4:4), като Поспишил показва доста уверена игра през целия двубой. Канадецът издържа на натиска и отново повежда, благодарение на перфектния си сервис. В следващия гейм се стигна до няколко дюса, но Димитров остана в мача (5:5). Междувременно след силен сервис на Поспишил топката попадна в корема на едно от децата, които подават топката зад Григор. Детето се разплака и българинът веднага отиде при него, за да го успокои и му подари топка за утеха. Канадецът безапелационно взе поредния гейм, но Димитров даде само една точка на съперника и прати мача в тайбрек (6:6). Коментирай