Васил Найденов явно не може да си намери място от яд, че някои от колегите му пълнят летните театри из страната и се радват на многохилядна публика. Изпълнителят на "Телефонна любов" омаловажи труда на Лили Иванова, Любо Киров, "Ритон" и Влади Ампов.

Преди дни уикенда Найденов гостува на Петя Дикова в "Cool T". На въпроса й откога не е бил на турне, отговори по следния начин: "Много се смея като някой каже по телевизията "моето национално турне", в 5 града, от които примерно аз се връщам оня ден, и по-оня ден съм бил пак някъде из тия градове. Аз съм в непрекъснато национално турне. Бях в Русе, бях в Лондон, в Стара Загора, не знам къде не бях вече...".

Тези с петте града не ги назова поименно, но звездите, които в момента обикалят страната, са ясни. Киров, който наскоро бе отличен на наградите БГ радио със статуетка за "Албум на годината", Графа и най-дълго задържалият се на музикалната ни сцена дует са в разгара на своите турнета, като и трите преминавата при изключителен интерес от страна на фен аудиторията им. Примата Лили също е в разгара на турнето си "За пълноценни мигове с музиката", което минава през 8 града. 

Из националните сцени Киров представя новия си албум "Както преди", Катя и Здравко също презентират своя "Златен Ритон", а Графа показва на българите в страната музикалния си мултимедиен спектакъл, с който предизвика фурор в "Арена Армеец" миналата година. 

Кеца обикаля страната, но пее из задимените пиано барове. Освен това Найденов лежи на стари лаври, които, няма спор, ще останат за поколенията. Но докато последният му мини албум, "На море", е от далечната 1989 г., то колегите му бълват нови продукции. Затова е напълно логично да ги представят на голяма сцена, а не из нощните локали, та дори и в 5 града.