Отборът на Хамбургер ШФ най-после стигна до победа в Първа Бундеслига. След шест поредни срещи без успех, в мач от 21-ия кръг на немското първенство отборът се наложи с 3:2 у дома над Борусия Мьонхенгладбах. По този начин Хамбургер се изкачи на 11-о място в подреждането с 26 точки, колкото има и Инголщат, който е 12-и. Това обаче е едва на 5 точки от зоната на изпадащите. Борусия Мьонхенгладбах е на 7-а позиция с 32 пункта. В 14-ата минута гостите излязоха напред чрез Фабиан Джонсън, който засече центрирана отдясно топка, нахлувайки в наказателното поле. Хамбургер се върна в мача, но след автогол на Мартин Хинтерегер в 38-ата минута. Последва пълен обрат за домакините след попадение на Артьомс Рудневс, който с премерен диагонален удар прати топката в далечния ъгъл на съперниковата врата. Иво Илиечевич увеличи преднината на домакините за 3:1 в 80-ата минута. След центриране от корнер, Емир Спахич свали към хърватския полузащитник, а той се оказа точен. Крайното 3:2 оформи Рафаел, който беше изпуснат от защитата на Хамбургер в 88-ата минута на срещата. по-късно днес: