Хетафе постигна много важна победа с 2:0 при гостуването на Депортиво Ла Коруня в мач от 36-ия кръг на Премиършип. Отборът от мадридското предградие запази реални шансове за спасение в испанския елит. Луис Алберто отправи хубав удар в 7-та минута, но Гуаита успя да спаси. Хетафе поведе в резултата в 41-та минута с гол на Педро Леон. Ла Коруня можеше да изравни резултата в 51-та минута, когато Федерико Картабиа стреля от фаул, но Гуаита спаси. Галисийци завършиха мача с човек по-малко, след като Селсо Борхес бе изгонен за втори жълт картон в 64-та минута. Хетафе отбеляза втори гол в 85-та минута, когато Педро Леон асистира за попадението на Карлос Вигарай. Хетафе можеше да вкара трети гол в добавеното време на срещата, но след удара на Стефан Шчепович топката срещна напречната греда.     Коментирай