Отборът на Хофенхайм спечели скъпоценна точка при домакинството си на Кьолн, след като Кевин Фоланд донесе равенството 1:1 с гол в добавеното време на двубоя от 28-ия кръг на Бундеслигата. Така Хофе продължи отличното си представяне под ръководството на най-младия треньор в историята на Бундеслигата – 28-годишния Юлиан Нагелсман и вече е извън зоната на изпадащите. Със спечелената точка Хофе се изкачи на 14-о място с актив от 28 точки, а битката на дъното ще бъде ожесточена в последните 6 кръга. Единственият сигурен изпадащ е Хановер със 17 точки, а отзад напред в класирането следват 5 застрашени отбора в рамките на 3 точки – Айнтрахт Франкфурт и Аугсбург с 27, Вердер Бремен и Хофе с 28, както и Дармщад с 29. Кьолн пък диша далеч по-спокойно с актив от 34 точки, с които заема 11-о място. Въпреки инфарктно спечелената точка, домакините от Хофенхайм могат дори да съжаляват, че не победиха, тъй като бяха по-добрият отбор през по-голямата част от мача и имаха по-добрите възможности за гол. Кевин Фоланд на два пъти бе близо до попадение, но вместо това Кьолн откри резултата в 69-ата минута чрез Симон Цолер, който се възползва от пас на Йонас Хектор и нямаше проблеми да реализира в опразнената врата. Натискът на домакините все пак даде резултат в първата минута на добавеното време. Андрей Крамарич стреля опасно от далечно разстояние, Тимо Хорн успя да избие, но наблизо дебнеше Фоланд, който от трудна позиция с шпагат засече за крайното 1:1. Свали си приложението на Gong.bg – за ANDROID – за iOS Коментирай