Рекордната покупка на Манчестър Сити Кевин де Брюин все по-явно се превръща в новия идол за „гражданите“, след като негов гол в продължението донесе сладка и много мъчна победа над Севиля с 2:1 в Шампионската лига. Срещата от група D не протече никак гладко за англичаните въпреки домакинския фактор, но накрая белгиецът даде мощен тласък на тима си в преследването на първите две места. Мачът със сигурност имаше и по-особен заряд заради сбиването между фенове от двете агитки часове преди началото. На „Етихад“ Сити показа, че ще гони упорито втора поредна победа в турнира и още в 9-ата минута Вилфред Бони можеше да открие. Котдивоарецът получи чудесен пас в наказателното поле и стреля без забяване, но стражът Серхио Рико спаси ефектно. Гостите не бавиха особено отговора си и в 17-ата Коноплянка с мощен удар от дистанция разресе лявата греда на Джо Харт. Нещо повече – точно след половин час игра испанците успяха да открият след слаби изяви на „небесно синята“ защита. Трима играчи на манчестърци позволиха много леко на Виктор Витоло да получи отдясно и да тръгне на рейд в наказателното поле. Той пък находчиво сви топката пред вратарското поле, където Коноплянка беше безкомпромисен – 1:0. Авансът на гостите обаче не се задържа дълго. В 36-ата минута Яя Туре използва физиката си, за да пробие отдясно по аутлинията и да подаде остро към Стърлинг при далечната греда. Англичанинът стреля точно и право в тялото на Рико, който отрази. Защитниците пред него обаче позволиха на Вилфред Бони първи да стигне до кълбото и от упор да отправи нов изстрел. Африканецът намери топката доста несполучливо, ала за свой късмет в летежа си тя срещна крака на Адил Рами и порази целта – 1:1. След почивката водещ в играта и на двата състава бе стремежът да не се допускат излишни рискове. Постепенно наставникът на испанците Унай Емери започна да затваря мача със смените си, като извади Коке и Коноплянка, а на тяхно място пусна Мариано и Стивън Н'Зонзи. Сметката му обаче излезе крива точно в самия край на срещата. Яя Туре поде контраатака през центъра и задържа достатъчно, преди да подаде вдясно за Де Брюин. Бившият ас на Челси смело тръгна към вратата, литна пазача си и вече в наказателното поле стреля хубаво по тревата с левия крак, без да даде и най-малък шанс на Рико – 2:1 и три точки за Сити. Победата позволи на манчестърци да скъсят максимално дистанцията до лидера Ювентус, който у дома завърши при 0:0 срещу Борусия Мьонхенгладбах.