Бившият български национал Илия Груев започна с равенство престоя си като треньор на германския Дуисбург. В мач от 14 кръг на Втора Бундеслига „зебрите“ направиха домакинско 1:1 с устремилия се към елита Фрайбург.

Дуисбург откри резултата в 42-ата минута. Томас Брьокер се разписа с десния крак, след като на далечната греда засече центриране на Виктор Обина отляво. Амир Абраши изравни за гостите в 62-ата минута.

Осем минути преди края на мача домакините останаха с човек по-малко. Филип Майснер беше отстранен от игра, след като за фаул в средата на терена получи втория си жълт картон в мача.

Спечелената точка не успя да отлепи „зебрите“ от последното място. Дуисбург, който няма победа вече четири мача е с актив от 7 точки, две по-малко от предпоследния Мюнхен 1860. Фрайбург пък излезе на първо място в класирането с 26 точки, но с мач повече от РазенБалшпорт (Лайпциг), който има същия точков актив.