Отборът на Интер записа победа с 2:1 над Емполи в мач от 37-ия кръг на Серия А. И трите гола в мача паднаха през първото полувреме, а с победата възпитаниците на Роберто Мартинес си гарантираха участие в Лига Европа през следващия сезон. С победата Интер събра актив от 67 точки и не може да бъде изместен от четвъртата позиция в крайното класиране. За Емоли двубоят не бе с особено значение, тъй като гостите отдавна си гарантираха оставане в елита и заемат място в средата на таблицата. Мауро Икарди изведе домакините напред още в 12-ата минута, но най-интересните моменти дойдоха в края на първата част. Мануел Пучарели изравни за Емполи в 37-ата минута, но само три по-късно Иван Перишич отново изведе Интер напред. Веднага след гола на Перишич, Интер имаше нова възможност, но този път Икарди пропусна. През второто полувреме Интер продължи да владее инициативата, но не съумя да стигне до нов гол, който да убие окончателно интригата. Въпреки това обаче, домакините успяха да задържат преднината си и да спечелят трите точки. По-късно тази вечер е мачът Болоня – Милан. Коментирай