Италианският Интер постигна крайно необходима победа в двубой от третия кръг на група К срещу английския Саутхемптън в турнира Лига Европа. Антонио Кандрева донесе ценния успех на "нерадзурите" с попадение в 67-ата минута. В 77-ата минута домакините от Интер останаха с човек по-малко, след като Брозович беше изгонен за втори жълт картон.
Гостите започнаха добре двубоя и в 13-ата минута Тадич пропусна целта. До почивката Интер затрудни само веднъж сериозно вратата на "светците", но Едер не успя да се разпише в 41-ата минута на срещата. Саутхемптън трябваше да направят принудителна смяна в 48-ата минута, след като Шейн Лонг се контузи и напусна терена, отстъпвайки мястото си на Чарли Остин. В 53-ата минута именно Остин вкара топката в мрежата на Интер, но съдията отмени попадението заради фаул на нападателя. Три минути по-късно отново Остин имаше великолепна възможност, но не вкара. За сметка на това Интер откри чрез Кандрева в 67-ата минута на срещата. Домакините останаха в намален състав в 77-ата заради глупава постъпка на Брозович, който напусна терена след два жълти картона. До края на двубоя Самир Ханданович отчая нападателите на гостите и спаси успеха на Интер. След тази победа Интер е на последната позиция в групата с 3 точки, но с шансове за продължаване на борбата. В другата среща от тази група Спарта Прага победи Апоел Беер Шева като гост с 1:0. Попадението реализира Пулкраб в 71-ата минута на двубоя. В класирането Спарта е на първото място с 6 точки, а Апоел и Саутхемптън имат по 4. Коментирай