Вашингтон смята за по-важно да не допусне властите в Сирия да поемат контрол над границата с Ирак, отколкото да унищожи терористичната групировка "Ислямска държава".
Това обяви министърът на външните работи на Иран Мохамад Джавад Зариф пред неправителствената организация "Азиатско общество" в Ню Йорк, предаде агенция ТАСС, цитирана от БТА.
"Днес ми се струва, че приоритетите са се сменили и за властите в САЩ е по-важно да не позволят на сирийското правителство да поеме контрол над границата с Ирак, отколкото да се победи "Ислямска държава", заяви иранският външен министър.
Той обясни, че целта на Иран в Сирия е само "борбата срещу "Ислямска държава". Зариф коментира, че последните действия на САЩ дават повод за съмнение, че има сходство на интересите на Техеран и Вашингтон в тази посока.
Според Зариф руският президент Владимир Путин се стреми към решаване на сирийската криза по политически път, съобщава още ТАСС.
"Аз съм говорил с президента Путин, аз зная, че президентът Путин иска да бъде намерено мирно решение в Сирия", каза още иранският външен министър.
Прочетете още
- 19:12 Верижна катастрофа на АМ Тракия! Има ранен, отбиват движението СНИМКИ
- 21:00 Жена почина от амеба, която изяде мозъка ѝ: измила си носа с вода от чешмата
- 14:57 "Черна писта" отново под прицела на хакери! Обявиха огромна парична награда за информация
- 17:00 Пропадане на пътя принуждава шофьори да използват насрещното на столична улица СНИМКИ