Районен съд-Асеновград ще се разгледа постъпило искане от защитниците на двамата обвиняеми Петко Лулчев и Димитър Костадинов за изменение на взетите им мерки за неотклонение от „Задържане под стража“ в по-леки такива. Делото ще се гледа от 11.00 часа в зала 2 на Районен съд-Асеновград.
Магистратите взеха най-тежката мярка за неотклонение по отношение на Петко Лулчев от с. Катуница на 29.10.2016 г. Той е обвинен за кражба на олово в особено големи размери. За подобно престъпление се предвижда наказание от 1 до 6 години лишаване от свобода.
Съдът взе мярка за неотклонение „Задържане под стража“ по отношение на Димитър Костадинов от с. Крумово на 23.10.2016 г. Той е обвинен в извършване на подобно престъпление, за което се предвижда затвор от 1 до 10 години.
Прочетете още
- 15:11 Пазарджиклия заседна на пясъка на плаж в Халкидики, дърпаха го с багер СНИМКИ
- 19:01 Нова звезда на винената карта на България: Семейна изба печели отличие след отличие
- 17:13 Загиналата на пешеходната пътека във Велико Търново е съпруга на известен художник
- 17:00 Русинова: Докато държавата работи до 17:30 ч., камионите убиват денонощно