Триумфът на Реал Мадрид е основна тема в испанската преса в днешния ден. Кралския клуб вдигна рекордната 12-а титла в Шампионска лига след победата над Ювентус 4:1 и стана първият отбор, който дублира трофея в две поредни години. "Господарите на галактиката", пише на първа страница вестник "Марка" и добавя: "Реал Мадрид смаза Юве за 12-а титла".
"12-ата за ненаситните за успехи", тръби АС и определя Кристиано Роналдо за най-добрия в съботния финал и предрича пета Златна топка за него.
"Мадрид отнесе Ювентус. Второто полувреме беше незабравимо. След почивката италианците просто изчезнаха", добавя АС. Роналдо вкара два гола и стана голмайстор в турнира този сезон с 12 гола, достигайки забележителните 600 гола в кариерата си.
Дори пресата в Барселона забравя за враждата с испанската столица и отдава дължимото на новия-стар крал на Европа.
"Просто шампиони", написа "Диарио Спорт", а "Мундо Депортиво" отчита приноса на Зинедин Зидан за триумфа и го нарича "исторически". На обратния полюс е настроението в Италия, а най-авторитетният спортен всекидневник в страната "Гадзета дело спорт" пише: "Пореден удар с нож в сърцето. Поредна дупка в стената от загуби на европейския затвор, който изглежда е доживотен"./БТА Още по темата за триумфа на Реал Мадрид в Шампионската лига:  НеРеално! Роналдо и Реал нямат лимит Ненаситен, машина, нечовек - Кристиано Роналдо Роналдо голмайстор на ШЛ за шести път Извънземният Роналдо! Роналдо с ново постижение за историята на Реал Сър Алекс награди Роналдо след финала Зизу: Ако ми бяха казали, че ще спечеля всичко това преди година... 12-ата е в ръцете на Реал! Барса поздрави Реал за успеха Бебетата на Реал Мадрид Забележка: В пракаченото видео виждате кадри от радостта на феновете на Реал Мадрид