След разгорещени дебати Столичния общински съвет избра заместник на арестуваната за подкуп кметица на район "Младост" Десислава Иванчева. Нейния пост ще заеме главният архитект на общината Румен Русев.
Общинските съветници имаха избор между кандидатурата на арх. Русев и тази на пиара на Иванчева Петър Кърджилов, който беше назначен за зам.-кмет от Иванчева, докато е в ареста. Тя го посочи като нейн последовател в "зелената" идея за столичния квартал.
Въпреки напъните на Кърджилов да седне на кметския пост, общинските съветници дадоха гласовете си, които бяха 52 "за" Русев, 0 "против" и 19 "въздържали се".
Докато течеше обсъждането имаше протест от страна на служители на община "Младост" против кандидатурата на Петър Кърджилов. Според тях, ако той поеме поста на Иванчева, безчиствата ще породължат.
Прочетете още
- 22:20 Кървав ужас в „Люлин": куче разкъса двама души в апартамент ВИДЕО
- 19:00 Един от туристите от фаталната експедиция в Рила: Държавата уби Митака
- 17:00 Колоездач шпори "все едно е на село на площада" - последва сблъсък с реалността ВИДЕО
- 15:12 Сестрата на детето, ударено във Видин: Защо се моли да мълчим и да не споменаваме опасенията си?