Българският национал Димитър Рангелов помогна на своя Коняспор да хвърли една от големите изненади за Купата на Турция. На четвъртфиналите неговият тим победи с 2:1 като гост в Истанбул гранда Бешикташ.  В началото на март предстои реванш, но тимът на българския нападател вече влиза в ролята на фаворит в него. Иначе в този мач Рангелов се появи на терена веднага след почивката и се отличи с много важни отигравания.  Преди появата му "орлите" водеха с 1:0 с гол на Дженк Тосун в 31-та минута. Но когато българинът се появи, играта на гостите живна. В 64-та минута той беше изведен сам срещу вратаря на Бешикташ и беше спънат от Марсело на границата на наказателното поле.  Играчът на "орлите" беше изгонен за провинението си, докато от прекия свободен удар Риад Баич изравни за 1:1. С числено преимущество на терена, играчите на Коняспор тръгнаха да търсят обрата и го постигнаха.  В 79-та минута Волкан Фъндъклъ направи 2:1, а в атаката отново дейно участие имаше и Рангелов. Българинът получи и жълт картон в 85-та минута, защото предотврати една контра на Бешикташ в центъра на терена. Така Коняспор се поздрави с изненадващ успех над един от грандовете в турския футбол и само трябва да затвърди доброто си представяне и на реванша на свой терен на 3 март, за да се класира на полуфиналите.  Свали си приложението на Gong.bg – за ANDROID – за iOS   Коментирай