Турнирът за Купата на Франция оправда реномето си за един от тези, в които се случват най-големите и най-честите изненади. Това се доказа за пореден път на осминафиналите на надпреварата.  На този етап изхвърча един от големите фаворити за трофея Монако. При това "монегаските" бяха елиминирани от втородивизионния Сошо, който на всичкото отгоре едва крета в Лига 2 на Франция и е предпоследен там.  А и наставникът на тима от Княжеството Леонардо Жардим не беше пуснал най-дълбоките резерви в този мач. В стартовия състав личаха имена като Жоао Моутиньо, Гуидо Карийо, Тиемуе Бакайоко и редица други.  Но въпреки това, Сошо рано поведе чрез Флориан Мартен още в 19-та минута. Но това статукво не се запази дълго, тъй като в 38-та минута Бакайоко изравни и върна интригата с пълна сила за втората част.  Малко след подновяването на играта Ади Сако обаче даде отново преднина на Сошо, която се запази и до края, с което беше хвърлена една от огромните изненади в турнира до момента.  Пред шок беше изправен и друг елитен тим - Газелек Аячо. Корсиканците бяха изправени до стената от аматьорите Сен Мало, но все пак се справиха и ги победиха като гости с 2:1.  Преднината на домакините беше дадена в 33-та минута от Стевен Креач, но силите им не издържаха след почивката. В 62-та минута Кевин Майи изравни за гостите от елита, а Халид Бутаиб им донесе победата в 78-та минута и така още една изненада беше избегната.  Коментирай