Загуба на рефлексите на пилотите е причина за катастрофата на вертолета Ми-17,който се разби през юни в авиобаза Крумово и загинаха двама пилоти. Това съобщи заместник-министърът на отбраната Анатолий Величков, информира БНТ.
Същевременно Министерството на отбраната ще отдели 31 млн. лв. за ремонта на старите съветски вертолети на въоръжение в Българската армия, става ясно от проект, оповестен от ведомството.
,,На всички е ясно, че състоянието на летателната ни техника не е най-доброто и министерството предприе необходимите мерки за възстановяване на летателната годност не само на хеликоптерната авиация, но, както е известно, с подписването на Договора за интегрирана логистична поддръжка на МиГ-29 до 2021 г., а предстои работа по сключване на Договор за поддръжка и за възстановяване на летателната годност на щурмовата авиация Су-25'', е заявил още Величков.
Прочетете още
- 19:17 Бащата на Сияна: Детенцето ми е било обрано в болницата, след като е починало
- 22:00 Грозен надпис в Самоков: "Хитлер беше прав". Но за какво?
- 21:00 „Пътешественик във времето" озадачи всички с плашещо точни предсказания
- 08:00 Израел разширява ударите си срещу Иран, атакувайки пускови установки ВИДЕО