Апелативният специализиран наказателен съд гледа мярката за неотклонение на сина на Ветко и Маринела Арабаджиеви - Вълчо. 

Както съобщихме преди седмица, 24 часа след ареста той бе пуснат под гаранция срещу 20 хиляди лева, тъй като магистратите решиха, че няма достатъчно доказателства за неговата съпричасност при укриването на средства и прането на пари. Заедно с Вълчо Арабаджиев под парични гаранции от по 20 000 лева бяха освободени и счетоводителките Ромелия Кирилова и Елена Караянева. 

Спецакциите се проведоха в хотелите "Маринела" в София и "Марица" в Пловдив. Ветко и Маринела Арабаджиеви са обявени за международно издирване, след като прокуратурата им повдигна обвинение за укриване на данъци.