Кон бе, кон! Не статуя, а истински кон, живеещ на тераса в блок в Столипиново забавлява пловдивчани в интернет пространството. Снимката на животното е направена преди много време в ромския квартал и отново се завъртя през последните дни във Фейсбук. Отдавна забравеният абсурд отново предизвика смях и много въпроси - как, защо и истина ли е това?
„Може би е статуя”; „Това не е истина…”; „Горкото животно”; „Ромът е креативен човек” - това са само част от коментарите под забавната снимка.
На фотоса се вижда конят, качен в апартамента и удобно настанен на остъкления балкон. Силуетът му се забелязва от далеч.
„Само в Столипиново може да се види тази гледка”, коментира пловдивчанинът, пуснал снимката.
В квартала и днес може да се видят свободно пуснати животни - коне, кози, овце. Преди време наш читател ни изпрати снимки, на които се вижда как коне пасят необезпокоявани в междублоковото пространство.
Идиличната картина всъщност е ежедневие от доста време насам...
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив