Голяма част от стайните растения трябва да бъдат поливани доста умерено, а тези, които са в състояние на покой - много рядко.
Декоративно-листните цветя е необходимо да поливаме, така че пръстта им да успява да просъхне. В противен случай голямото изобилие на влага може да предизвика пожълтяване и опадане на листата, а също и загниване на корените. Обратно на това е нужно постоянно овлажняване на въздуха в стаята.
Растенията, чиито листа са гладки, може (дори е желателно) да изтриваме с влажна кърпа, като им устройваме периодически душ.
Не забравяйте да почиствате праха от растенията с мъхнати листа с мека четчица или като ги издухвате!
Орхидеи, които развиват цветоносни стъбла, трябва да поливаме редовно, а тези екземпляри, които не са дали такива, поливаме много умерено до началото на пролетния растеж.
Олеандърът, фикусът и мушкатото трябва да бъдат преместени в най-прохладното помещение. Поливаме ги умерено.
За да не се съсипят пъпките на камелията, също трябва да я държим в достатъчно прохладно помещение (12 -14°C). Камелиите имат нужда от опръскване и редовно поливане.
Цикламите се поставят на най-светлото място (чувстват се комфортно при 16-18°C), поливаме с престояла вода със стайна температура.
Филодендроните, монстерите и сциндапусите, които не прекратяват растежа си, е нужно да поливаме редовно и слабо да ги подхранваме (0,1- 0,2 % разтвор на минерални торове).
Прочетете още
- 10:03 Преходът към еврото без ясен план създава хаос в аптечния сектор
- 09:00 Минчев с взривяващ коментар за Жана Бергендорф: Погледнете децата си, преди да я съдите!
- 08:00 Искате по-хладен дом, без да натоварвате климатика? Опитайте тези 7 трика
- 11:00 Намазаха с грес спортни съоръжения на открито в Ямбол СНИМКИ