Капитанът на Филаделфия Клод Жиру се превърна в герой за своя тим, след като отбеляза два гола, включително и победния в добавеното време, за победата с 5:4 като гост над Бостън. Това бе първи успех за Филаделфия над този съперник от 23 април 2013 година. Срещата в "ТД Гардън" започна много вълнуващо и още до 18-ата минута двата отбора си размениха по два гола. Гостите от старата столица повеждаха на два пъти чрез Пиер-Едуар Белмар и Сам Гание, но Бостън изравни благодарение на Брет Конъли и Патрис Бержерон. В началото на втората част домакините стигнаха и до трети гол, след като Крис Кели намери мрежата зад Стийв Мейсън, макар че Бостън бе с човек по-малко на леда. Четири минути по-късно Джими Хейс реализира нов гол за Брюинс, с което преднината на домакините набъбна до 4:2. През последната третина обаче гостите от Филаделфия положиха всички усилия, за да избегнат втора поредна загуба и това в крайна сметка се случи. Жиру намали на 3:4 в осмата минута на частта, а три по-късно Уейн Симъндс изравни за 4:4. Така срещата трябваше да се реши след продължение. Две минути и девет секунди след неговото начало Жиру вкара победния гол за Филаделфия при числено предимство, с което донесе трета победа на отбора си от началото на сезона. Филаделфия се намира на четвърто място в дивизия Метрополитън, докато Бостън е шести в Атлантическата дивизия. В единствения мач, игран в Канада тази нощ, тимът на Едмънтън записа победа с 3:1 над Детройт. Успехът бе трети поред за Ойлърс, докато за Ред Уингс това бе трето последователно поражение. Домакините успяха да решат срещата още в първите 30 минути. Марк Латесту откри резултата през първата третина, а Конър Макдейвид и Теди Пърсел бяха точни в началото на втората, за да дадат класически аванс на тима си. За новобранеца Макдейвид, определян от мнозина като новия Грецки, това бе първи гол у дома и общо четвърти от началото на сезона. За Детройт почетния гол вкара словакът Томаш Татар в седмата минута на третата част. В класирането и двата отбора имат по 6 точки, като Детройт е пети в Атлантическата дивизия, докато Едмънтън е четвърти в Тихоокеанската. В дербито на дъното на Атлантическата дивизия Бъфало стигна до важен успех с 2:1 над Торонто след дузпи. Пиер-Алекзандър Паренто даде аванс на канадците след само 88 секунди игра. Авансът на гостите изглеждаше достатъчен за победата, но 5 минути преди края домакините от Бъфало все пак стигнаха до изравняването чрез Ивендър Кейн. В оставащите минути, както и в продължението нов гол не падна, така че победителят трябваше да бъде решен след дузпи. Тайлър Енис и Майк Мулсон бяха точни за Бъфало, докато за Торонто единствено Паренто намери пътя към мрежата. След срещата и двата тима събраха актив от по 4 точки и остават единствено пред Кълъмбъс в класирането в Източната конференция. Каролина спечели като гост на Колорадо с 1:0 след продължение, а единствения гол вкара Виктор Раск 1:49 минута след началото на добавеното време. Вратарят на домакините Кам Уорд отрази всичките 26 удара и записа първи шътаут за сезона и общо 23-и в кариерата си. Всички резултати от мачовете тази нощ: Бъфало - Торонто 2:1 след дузпи Бостън - Филаделфия 4:5 след продължение Едмънтън - Детройт 3:1 Колорадо - Каролина 0:1 след продължение