Събираме само цветни метали от кофите за боклук, от това се изкарват различни "надници" - между 15 и 100 лв. на ден. Това разказаха пред Нова телевизия две момчета, които се препитават основно по този начин в столичния квартал "Лозенец". Те коментират намерението дейността им да се санкционира с глоби до 1000 лв. като неефективна. Преследване на хората, които се прехранват само от боклука според младежите ще създаде повече проблеми, отколкото ще реши.

Твърдят, че биха си плащали минималната глоба от 50 лв., ако са заработили тези пари през деня, но не виждат как някой може да им вземе нещо, което нямат като 1000 лв.

Ако видя вътре в кофата 5 кг метални отпадъци, за които ще взема над 30 лв., и не може да стигна до тях по нормален начин, ще разбия кофата, каза единият интервюиран. До такива действия според него се стигало, когато кофите са трудни за отваряне. Като тези, които са предназначени за разделно събиране например. Смяна на кофите с такива, които дават достъп до боклука, щяла да намали трошенето им.