Нова независима експертна комисия от РДНСК ще установи състоянието на свлачището по пътя за асеновградския квартал Горни Воден, съобщи зам.- кметът по строителството в общината инж. Петър Бояджиев.
Комисията до дни трябва да излезе със становище има ли активни свлачищни процеси, които да наложат ново затваряне на трасето. В момента такава опасност няма, а свлачището е в затишие и няма видимо движение на земна маса, посочи Бояджиев.
По думите му общински екипи осигуряват ежедневен мониторинг на свлачищната зона. Изградени са 34 реперни точки, които показват в хоризонтално и вертикално положение движението на земните маси в района.
Близо един милион лева отпусна правителството за укрепване на горниводенското свлачище, което погълна и единствения път към квартала. Ремонтираният участък официално бе открит през септември миналата година.
Само месец след това се оказа, че свлачищните процеси продължават и има пропадане на асфалта.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив