Премахнаха гузно и тайно грамадата в памет на Пламен Горанов, който пламна във Варна на 20 февруари 2013 г. в същия ден, когато от власт падна ( като футболист за дузпа) Бойко Борисов.
http://www.dnevnik.bg/morski/2016/01/31/2695994_varna_tihomulkom_se_oturva_ot_gramadata_v_pamet_na/
Става дума за Пламен Горанов, чиято смърт така и остана необяснена на обществото, а мотивацията му беше премълчана, макар да има доказателства, че се е изправил срещу регионалния господар ТИМ. https://www.youtube.com/watch?v=xhFqPIiihb0
Става дума също така за Пламен Горанов, който посмъртно беше посочен от негови съмишленици и приятели като един от алпинистите, изкатерили се с риск на живота си на 23 август 2012 г. на 23 метра височина до върха на извисяващия се над Варна Монумент на окупационната червена армия ( МОЧА), за да наденат маски на лицата на съветските поробители.
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1516597
На какво напомня среднощното подло премахване на грамадата, издигната в памет на един храбрец, като Пламен Горанов?
Напомня на много подобни сюжети от нашето недалечно минало. Така са били премахвани посред нощ паметниците на Сталин по указание от Москва, когато там са решили да „изпуснат” парата на недоволството след десетилетните репресии и десетките милиони жертви на болшевизма- полуживи в концлагерите и мъртви в незнайни общи гробове.
Символично е, че грамадата в памет на личност, като Пламен, е премахната в навечерието на деня, когато почитаме жертвите на комунизма. Докато призоваваме да бъдат премахнати Монументите на окупационната червена армия ( МОЧА), премахнаха спомена за Пламен. МОЧА си стърчат все така предизвикателно. Ние не се „молихме грешно”, но те така ни чуха.
Днес, когато „култът към личността” е поръсен с пепелта на забравата епизод от времето на комунизма, в България се вихри култ към робството. Това е култ към безличността, вменявана със задна дата на българския народ.
Култоводите са кукловодите, издънки на онзи култ и борбата срещу него- каквото , както и когато каже Москва.
Култът към безличността изисква от българите да се гордеят с робството си както никой друг народ. Няма друг народ, страдал от същия национален гнет в Османската империя, който да се самоопределя като наследник на роби.
Култът към безличността вече роди феномена българите да се самоопределят като най-нещастните хора не само в Европа, но и на челно място по този показател в света. Какъв успех на култоводите!
Култът към безличността робува на онзи колективизъм, който направи възможен болшевишкият култ към личността.
Кой има интерес от това, Qui bono?
http://kafene.net/news_and_analysis.html?fb_33654253_anch=36154303
Share on Facebook