Директори на лечебни заведения, кметове и представители на институции, свързани със здравеопазването в Пазарджишко се събират днес, за да обсъдят подготвяната Национална здравна карта и по-специално промените, които са заложени в документа за областта. Това съобщиха от Районната колегия на Българския лекарски съюз, по чиято инициатива се провежда срещата. Тя започва от 16 часа в Пленарната зала на общинската администрация.
Темата е особено болезнена за Пазарджишка област. От декларация, разпространена миналата седмица от лекарското съсловие, става ясно, че в Пазарджишко е предвидено от сегашните 1465 да останат само 960. Най-драстично е намалението при педиатричните легла - с 137, хирургичните - с 64, неврологичните - с 32, ортопедичните - с около 50. Опасенията на медиците са, че при това положение нуждаещи се няма да има къде да се лекуват.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ