Отборът на Левски се наложи с минималното 1:0 при домакинството си на Черно море в мача от 13-я кръг на А група. Единственият гол в мача падна в края края на първата част и бе дело на Максимилиан Карнер. През първото полувреме Левски имаше надмощие, докато съставът от морската ни столица бе плах и неуверен. През вторите 45 минути футболистите на Никола Спасов започнаха доста по-активно, а в заключителните минути, двубоят стана двуостър с много положения и  интересни моменти.  През втората част на терена за Левски се появи Александър Александров. Това бе негов първи мач от 1-я кръг срещу Ботев, когато се контузи. За Черно море дебют направи Валентин Йосков. Левски започна активно мача. Още във 2-ата минута „сините“ изпълниха корнер от ляво на вратата на Черно море. След центрирането Аймен Белаид скочи високо в опит да играе с глава, но стражът на гостите Георги Китанов услови. В 5-ата минута Мики Орачев пусна пас към Умар Диаби, който опита да да се измъкне между двама, но Стефан Велев изчисти в корнер. В тази ситуация нападателят на Левски извърши нарушение спрямо Велев, което обаче не бе забелязано от рефера Георги Йорданов. Няколко минути по-късно Мигел Бедоя отправи удар от дистанция, но топката мина в страни от левия стълб на Китанов, а след четвърт час игра се получи и първото по-сериозно положение в двубоя. Веселин Минев напредна от ляво, пусна пас към Радослав Цонев, последва съприкосновение между юношата на Левски и Марк Клок в наказателното поле на варненци, при което останаха съмнения в коректността на намесата на бранителя на „моряците“. След това топката стигна до Умар Диаби, който стреля, но Китанов спаси. В следващата атака Мигел Бедоя стреля от около 30 метра, но в страни. В 19-ата минута Живко Миланов напредна от дясно, навлезе в наказателното поле, стигна до аутлинията, подаде към Мики Орачев, той стреля, но Китанов улови. При тази ситуация Миланов изпита някаква болка и се намеси лекарският екип на Левски да се намеси, а десният бранител в състава на Стойчо Стоев продължи игра. В 33-ата минута Симеон Райков извърши нарушение срещу Веско Минев от ляво по атаката на столичани. Ради Цонев застана зад топката. Центрира, а Роман Прохазка игра с глава, насочи добре топката, но Китанов отново успя да се намеси вещо. 5 минути по-късно Дереми де Нойер стреля от фаул директно, но топката мина в страни, а в 44-ата минута Левски поведе. След изпълнението на 8-я си корнер от началото на мача „синият“ тим поведе. Радослав Цонев центрира, Максимилиан Карнер игра отправи хубав удар с глава, а в опита си да изчисти около голлинията Михаил Венков довкара топката в собствената си мрежа – 1:0. източник: LAP.bg, Илиaн Телкеджиев След почивката момчетата на Никола Спасов започнаха по-активно. Като опитаха няколко атаки, от които обаче не произлезе нищо. В 57-ата минута пък Левски отвърна. Роман Прохазка напредна от дясно след пас на Карнер. Прохазка влезе в наказателното поле, но се забави, това позволи на варненци да се прегрупират, така Прохазка подаде към Мики Орачев, но той не успя да отправи опасен изстрел. източник: LAP.bg, Илиaн Телкеджиев След около час игра възпитаниците на Стойчо Стоев спретнаха нова добра атака. Живко Миланов центрира, а Умар Диаби опита да играе с глава, но не особено умело. Топката обаче остана във владение на левскарите, а Мигел Бедоя тръгна да влиза опасно в наказателното поле. Последва съприкосновение между него и Марк Клок, в резултат на което испанецът падна на терена. Бързоногият футболист протестира за дузпа, но Георги Йорданов посочи играта да продължи. В 72-ата минута Матиас Курьор проби през центъра, опита да изведе Бижев, но Карнер се намеси отлично и предотврати опасността. В заключителните десетина минутки „сините“ направиха няколко добри атаки, в чиято основа беше Роман Прохазка. Първо в 84-ата минута словакът стреля от дясно, но топката мина над вратата. При това положение Прохазка претендираше, че има корнер. Малко след това, след центриране от фаул на Джереми Де Нойер, Прохазка игра с глава, но топката мина в страни от десния стълб на Китанов. В продължението на мача „моряците“ изпълниха корнер от ляво на врата на Боян Йоргачевич, а след центрирането гостите имаха претенции заигра с ръка на Аймен Белаид. Георги Йорданов обаче прецени, че няма основания за отсъждане на дузпа и така посочи играта да продължи. източник: LAP.bg, Илиaн Телкеджиев Така след пробавените три точки Левски е вече еднолично на върха с 25 точки. Тимът от Герена има с 2 пункта повече от втория Литекс, чийто актив е 22, след като по-рано ловчанлии завършиха при 0:0 с Локомотив Пловдив.  Черно море, който записа 47 мач като гост на Левски без победа, е 5-и в таблицата с 18 пункта. източник: LAP.bg, Илиaн Телкеджиев