Локомотив Пловдив отбеляза 90-годишнината си с победа над бронзовия медалист в словашкото първенство от миналия сезон Спартак Миява. „Смърфовете“ спечелиха с 1:0, а единственото попадение в срещата бе дело на Мартин Камбуров в 25-та минута. Старши треньорът на Локомотив Илиан Илиев пусна два почти различни състава през двете полувремена. Той даде възможност за изява на някои от по-младите футболисти в своя състав.

Локомотив Пловдив започна мача със следния състав: Ел Харуби, Димитър Везалов, Георги Вълчев, Ивайло Марков, Иван Горанов, Ванчо Траянов, Рашид, Дани Кики, Симеон Райков, Димо Бакалов, Мартин Камбуров.

Любош Колар демонстрира добра скорост в 8-та минута, след което стреля, но Ел Харуби демонстрира добър рефлекс и успя да избие в корнер. След центриране от корнер в наказателното поле на Локомотив, Петер Славек стреля от чудесна позиция, но над напречната греда в аут.

Локомотив Пловдив организира атака на скорост в 15-та минута. Мартин Камбуров взаимодейства добре добре с Димо Бакалов, който стреля, но Солничка успя да се намеси и да избие в корнер.

Локомотив Пловдив поведе в 25-та минута, когато Ванчо Траянов намери Мартин Камбуров със страхотен пас зад гърба на защитата, а опитният голаджия се измъкна от опеката на Петър Павлик, след което напредна и с перфектно докосване от въздуха прехвърли вратаря на словаците Петър Солничка.

Ел Харуби получи контузия и бе сменен в 31-та минута от Илко Пиргов.

На полувремето Локомотив Пловдив почете част от своите легенди, които получиха плакети.

Локомотив Пловдив започна второто полувреме със следния състав: Илко Пиргов, Пламен Крумов, Георги Вълчев, Ивайло Марков, Ясин Амрауи, Веселин Марчев, Рашид, Йевтовски, Бирсент Карагарен, Георги Чукалов, Димитър Велковски.

В 60-та минута Пламен Крумов центрира остро в наказателното поле на Спартак, а Лукаш Бено бе на път да си отбележи нелеп автогол, топката срещна десния стълб на вратата.

Локомотив Пловдив гостува на Славия в събота на стадион „Васил Левски“.