Локомотив продължи добрата серия без загуба с нулево реми при гостуването си на претендента за шампионската титла Литекс. С хикса край покрития мост черно-белите останаха пред Ботев в класирането благодарение на по-добрите показатели в директните двубои. Тимът на Христо Колев при повече късмет и с по-реален съдия дори можеше да стигне до победата. Русенският аптекар Вихрен Манев обаче нагло се наведе на домакините, като не свири чиста дузпа за пловдивчани, а през първото полувреме не бе зачетено попадение на Зоран Балдовалиев заради измислена засада. Първото полувреме не предложи нищо интересно за малцината фенове, които се излъгаха да наблюдават двубоя. Домакините имаха повече желание да стигнат до попадение, но или грешаха в последния момент, или вратарят на Локомотив Пловдив Ел Харуби бе на висота. В 25-ата минута стражът се справи след удар на Асприля, който бе най-дейният в състава на ловчанлии. В 37-ата минута Лауренциу Регекампф извади младока Станоев и пусна на негово място Хенри Рохас. Второто полувреме бе на доста по-високи обороти. Натискът на Литекс се увеличи и Ел Харуби трябваше да се стяга за работа. В рамките на няколко минути вратарят се превърна в герой за пловдивчани, след като спаси на два пъти почти сигурни голове. В 55-ата минута Асприля не успя да го преодолее, а в 58-ата Ел Харуби извади опасен шут на Арсенио Нунеш. Стигна се до 60-ата минута и най-спорното положение. Мартин Камбуров бе съборен в пеналта. Вместо дузпа Вихрен Манев даде жълт картон на Камбуров за симулация. Треньорът на Литекс Регекампф реагира с двойна смяна, пусна Бьорн Йонсен и Диого Виана, които се очакваше да засилят атаката. В 82-ата минута Ел Харуби отчая за пореден път "оранжевата" атака, след като с акробатичен плонж спаси удар на Бьорн Йонсен. ЛИТЕКС: 31.Винисиус Баривиейра, 69.Елтон Дос Рейс, 3 Антон Недялков, 5.Рафаел Перес, 16.Страхил Попов, 88.Никола Колев (59  7.Диого Виана), 4.Красимир Станоев (37  10.Хенри Рохас), 15.Кристиан Малинов , 77.Арсенио Нунеш, 70.Данило Асприля, 7.Георги Минчев (59 11.Бьорн Йонсен) ЛОКОМОТИВ: 16.Ясин Ел Харуби, 71.Пламен Крумов, 6.Кирил Котев, 3.Александър Тунчев, 18.Христо Стамов, 19.Ванчо Траянов (74 Боне), 22.Стефан Велев, 27.Димо Бакалов, 28.Зоран Балдовалиев (64 - 89.Йоан Ласиман), 22.Емил Гъргоров (88 Карагарен), 11.Мартин Камбуров