Шампионът Лудогорец победи Етър Велико Търново с 2:0 в контролна среща. Попаденията за разградчани реализираха Мишо Александров в 24-ата минута и Светослав Дяков в 71-ата минута. Преди срещата с едноминутно мълчание двата отбора и публиката почетоха паметта на починалия днес Трифон Иванов. В 15-ата минута Михаил Александров беше изпуснат от защитата и опита удар, отскочилата топка попадна в Анисе, който стреля, но вратаря Цанков спаси. Етър отвърна с удар от фаул на Петър Димитров отляво, но топката мина на сантиметри над напречната греда. Стигна се и до 24-ата минута на срещата, когато Кафу беше изпуснат от защитата по левия фланг, напредна и пусна топката на притичалия Михаил Александров, който се разписа за 1:0. В началото на второто полувреме Денислав Александров беше изпуснат сам срещу вратаря и опита на два пъти да преодолее Цанков, но не сполучи. В 71-ата минута Лудогорец удвои преднината си. Кафу центрира прецизно отдясно и Светослав Дяков отблизо насочи топката в мрежата с помощта на гредата. Етър изпусна най-чистото си положение в 73-ата минута на срещата. Петър Димитров стреля добре от фаул, насочи топката в горния десен ъгъл, но Милан Борян се справи със ситуацията. В края на двубоя Петър Димитров беше изведен сам срещу вратаря, но прати кълбото на сантиметри от левия стълб. Свали си приложението на Gong.bg – за ANDROID – за iOS Коментирай