Около 60 жители на Панагюрище се събраха преди обяд пред читалището с настояване за смяна на системата.
Демонстриращите преминаха в мирно шествие през централния площад и продължиха до паметника на Райна Княгиня. На фона на емблематичната песен за Княгинята протестиращите развяха национални знамена и скандираха „оставка“.
В шествието се включиха и майки с малки деца, а също и рокери. Въпреки полицейско присъствие, протестът премина спокойно.
Утре протестите в Панагюрище ще продължат от 14 часа под формата на автомобилно шествие. Очаква се много по - масово участие.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ