Манчестър Сити и Реал (Мадрид) завършиха наравно 0:0 в първи полуфинален мач от Шампионска лига, игран на стадион "Етихад".

Двата отбора направиха много скучна среща, но "кралете" трябва да съжаляват, че не спечелиха, въпреки че играха без контузената си мега звезда Кристиано Роналдо, който е под въпрос и за реванша. В последните 20 минути гостите натиснаха и само феноменалните намеси на Джо Харт не им позволиха да си тръгнат с успеха от Острова.

По-лошата новина за Реал от резултата обаче е, че травмата на Карим Бензема се възобнови и той беше сменен още на почивката от Хесе Родригес. "Гражданите" също направиха принудителна смяна – Давид Силва получи разтежение и в 40-ата минута напусна терена. Реваншът на "Сантяго Бернабеу" е след седмица.