Славия загуби с класическото 0:3 от водения от Станимир Стоилов тим на Астана в приятелска среща играна в турския курорт Анталия. Шампионите на Казахастан и участници в груповата фаза на Шампионската лига имаха пълно предимство в мача и стигнаха до изразителната победа с попадения на Джордже Деспотович, Патрик Твумаси и Геворг Наджарян. Воденият от Станимир Стоилов тим стартира ударно проверката – още в 6-та минута Деспотович откри резултата. Пет минути по-късно „белите” имаха възможност да изравнят – Борислав Балджийски излезе сам срещу вратаря на Астана Ненад Ерич, но последният спаси удара му. В 25-та минута тимът на Мъри удвои преднината си – Патрик Твумаси стреля много силно под гредата и Георги Петков бе безпомощен. Казахастанците продължиха да натискат и две минути преди края на първата част можеха да направят резултата класически, но Петков показа класа отразявайки силен удар на Джордже Деспотович. В 53-та минута отново стражът на „белите” бе герой за своите, спасявайки удар на излезлия сам срещу него Деспотович. Младокът Наджарян оформи класичекото 3:0 за Астана в 77-та минута. Преди няколко дни Славия претърпя поражение с 1:4 от друг казахстански тим воден от български специалист – Иртиш на Димитър Димитров-Херо. Съставът, с който стартира старши треньорът на Славия Александър Тарханов: 1. Георги Петков, 25. Цветомир Панов, 19. Стефан Велков, 77. Борислав Балджийски, 35. Емил Мартинов, 10. Янис Карабелъов, 14. Ивайло Димитров, 11. Дуде Ндонгала, 13. Дани Моканза, 17. Омар Абди, 88. Никита Сергеев. Коментирай