Двама младежи се опитали да задигнат пенсиите на жителите на Анево от селската поща. Екшънът се разиграл вчера около 8.00 часа сутринта, когато се очаквало, че в местния клон ще е пристигнала сумата за пенсиите на възрастните хора. Двамата с маски нахлули в стаята на касиерката.
Единият от тях размахал нож и дори го опрял в гърлото на жената. Чекмеджето, където очаквали да намерят парите обаче се оказало празно. А касиерката запазила самообладение и се развикала.
Младежите хукнали да бягат. Минута по-късно жената повикала полиция. Според описание на свидетели, маскираните са били младежи на видима възраст около 18-20 годишни.
Това е вторият опит за грабеж в Анево през последните седмици. Преди около 20 дни трима маскирани нападнали хранителния магазин в центъра на селото. Атаката била около 3 часа през нощта. Един от тях разбил прозорец и влязъл в магазина, двама останали да пазят отвън.
Младежът, който нахлул в магазина успял да отвори чекмеджето на касата. Там обаче имало само 20 лева. Той взел банкнотата и хукнал да бяга. Крадецът имал само минута за действие, тъй като СОТ се задействал мигновено.
Много скоро след това на място пристигнала дежурната кола на охранителната фирма и полицейската патрулка. Крадците не са взели хранителни продукти - или поради липса на време, или защото са търсили само пари.
Прочетете още
- 18:00 Митове и джапанки: Гръцката полиция срещу българския турист (или обратното)
- 13:00 Мъж отмъкна колело и го скри… за да не му го откраднат, докато търси плячка СНИМКИ
- 17:00 Доброто е заразно! Нека всички вземем пример от мъж от Варна
- 15:00 Когато единствената ти мечта е да се бориш. Думите на малкия Митко учат на уроци