Милан победи Лацио с 3:1 насред Рим в дербито от 11-ия кръг на италианската Серия „А”. „Росонерите” се изкачиха на пето място във временното класиране с 19 точки. „Орлите” са седми с 18 т.

Това беше трета поредна победа за гранда от Милано. Гостите имаха почти пълно надмощие на „Олимпико” и още в 11-ата минута можеха да поведат в резултата, но Бонавентура стреля от чиста позиция в аут. 14 по-късно обаче Андреа Бертолачи (25) се възползва от грешка на противниковата защита и неубедителна намеса на вратаря Маркети, за да вкара за 0:1. Малко по-късно обаче авторът на гола получи контузия и трябваше принудително да бъде заменен от Поли.

Секунди преди почивката Алесио Черчи от гостите уцели греда.  Филип Мексес се появи в игра на мястото на Алекс и почти веднага след това покачи аванса на „росонерите”. Французинът (53) засече с глава центриране на Бонавентура за 0:2. Карлос Бака направи преднината на гостите класическа в 79-ата минута – 0:3. Силите на Лацио стигнаха само за почетно попадение. Вкара го резервата Рикардо Кишна (85).

Лацио: Федерико Маркети, Душан Баста, Маурисио, Сантяго Джентилети, Сенад Лулич, Огений Еди Онази (46 – Каталди), Лукас Билия, Антонио Кандрева (63 – Кишна), Сергей Милинкович-Савич (71 – Матри), Фелипе Андерсон, Мирослав Клозе

Милан: Джанлуиджи Донарума, Матиа Де Шилио, Алекс (52 – Мексес), Алесио Романьоли, Лука Антонели, Юрай Кучка, Рикардо Монтоливо, Андреа Бертолачи (35 – Поли), Алесио Черчи (81 – Хонда), Карлос Бака, Джакомо Бонавентура

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 11 КРЪГ
31.10.15
19:00 ч.
Ювентус - Торино 2:1
1:0 Пол Погба (19), 1:1 Чезаре Бово (50), 2:1 Хуан Куадрадо (90+3)
Фиорентина - Фрозиноне 4:1
1:0 Анте Ребич (24), 2:0 Гонсало Родригес (29), 3:0 Кума Бабакар (31), 4:0 Марио Суарес (43), 1:4 Алесандро Фрара (87)
01.11.15
16:00 ч.
Болоня - Аталанта 3:0
1:0 Емануеле Джакерини (52), 2:0 Матиа Дестро (58), 3:0 Франко Бриенса (85)

Лацио - Милан 1:3
0:1 Андреа Бертолачи (25), 0:2 Филип Мексес (53), 0:3 Карлос Бака (79), 1:3 Рикардо Кишна (85)