Монако победи с минималното 1:0 Реймс в мач от 11-ия кръг на Лига 1. Отборът на Монако поведе в резултата още в 11-ата минута на мача. Бернардо Силва засече топката с глава от центъра на наказателното поле, за да отбележи за 1:0. Асистенцията бе на Набил Дирар. Само пет минути след това Реймс имаше чудесна възможност да изравни, но Николас де Превил не успя да се разпише. Двата тима продължиха с двуострата игра, като създаваха добри положения пред двете врати, но в крайна сметка се разделиха на почивката с гол предимство за гостите. През второто полувреме Реймс си усложни ситуацията, след като в 69-ата минута останаха с 10 души на терена. Антоан Дево получи два жълти картона в рамките само на 7 минути и напусна играта. В края на срещата, двата тима отново имаха по една чудесна възможност, но Антони Вебер и Марио Пашалич не намериха очертанията на двете противоположни врати. След 11 мача Монако е на 8-а позиция със 17 точки, колкото има и седмия Рен. Реймс е на 11-о място с 15 пункта. Лидер във временното подреждане след 10 изиграни срещи е ПСЖ с 26 точки.