Масов протест се проведе в Москва срещу новите закони срещу тероризма. Те предвиждат по-сурови наказания за екстремизъм, затвор за хората, които откажат да дадат информация за тежки престъпления и разширяване на списъка от престъпления, за които хората могат да бъдат преследвани.
Според критиците на Кремъл, законите са репресивни и ще бъдат използвани от властта, за да засили натиска над опозицията преди парламентарните избори през септември.
На протеста в московския парк "Соколники" правозащитници се обявиха против новите закони.
Опозиционният лидер Алексей Навални прикани присъстващите да се вдъхновят от протестите срещу Путин през 2011 и 20102 г.
"Трябва отново да се върнем на улиците, независимо дали сме много или малко. Ако сме повече, ще стане по- бързо. Ако сме по- малко, ще отнеме повече време", коментира той.
Прочетете още
- 16:45 Два изстрела в гърдите убили младежа, чието тяло бе разчленено край Пловдив ВИДЕО
- 18:00 Младежи от Кричим се покаяха, след като се качиха върху паметник на Левски СНИМКИ и ВИДЕО
- 19:00 Подминатите: Тя просеше на стълбите. Няколко часа по-късно беше мъртва ВИДЕО
- 20:00 „Имам нужда от време за децата си": Вики на най-силния българин проговори за битката с рака ВИДЕО