Григор Димитров се изправя срещу Пабло Карено-Буста в мач от втория кръг на Мастърса в Мадрид. Гледайте мача на живо: ЛИНК 1 ЛИНК 2 Първи сет - 6:7(3) Двубоят започна с безпроблемен гейм на 0 за Димитров, който в последствие пропусна и първия брейкбол в двубоя. При 2:2 последва маратонски гейм, в който българинът допусна няколко неточности, след които даде общо три възможности на пробив за съперника. Карено-Буста обаче не успя да се възползва като в едното разиграване опитът му за уинър попадна на сантиметър встрани от линията. Григор все пак се справи с трудната ситуация и спечели подаването си. Карено-Буста успя на свой ред да вземе сервис гейма си, а Григор поведе с 4:3 след гейм, в който поведе с 40:0, но се стигна до равенство, но все пак българинът не позволи пробив. Испанецът затвърди впечатлението, че към момента той е по-добрият тенисист на корта с нов лесен сервис гейм. Няколко грешки от ракетата на Димитров доведоха до 0:40 в деветия гейм, а при втората възможност Карено-Буста този път се възползва, постигна първия пробив в сета и си осигури възможност да сервира за успеха в първата част. Опрян до стената, Григор демонстрира това, което може. Две великолепни бекхенд уинъра доведоха до 0:30, а нов перфектен бекхенд се погрижи за втория брейкбол за Димитров в мача при 30:40. Той бе оползотворен с помощта на подхлъзване на испанеца, което улесни Гришо и така сетът продължи. След два гейма за сервиращите се стигна до тайбрек. В него грешка на българина и отлична топка на мрежата, след която Димитров не успя да реагира доведоха до два минипробива и 4:1 за Карено-Буста. Единият минипробив все пак бе върнат, но до края испанецът не позволи да загуби аванса си и след прецизна игра постигна успех със 7:3 и се доближи на сет до победата.     -- Само преди 2 дни българинът преживя кошмарна загуба във финала на турнира в Истанбул, а сега Димитров ще опита да забрави за шокиращия мач срещу Диего Шварцман с победа над испанеца. Карено-Бусте е №46 в световната ранглиста и се намира в отлична форма. Доказателство затова е фактът, че през миналата седмица също като Григор достигна до финала на турнира в Ещорил, където загуби от Николас Алмагро. До момента двамата са играли три пъти помежду си като и в трите случая до победата стигна българинът. Последният двубой между двамата бе именно в Мадрид през 2014, когато Димитров спечели с 6:2, 6:4. Коментирай